magazin
Velőtrázó sikollyal indul Koltai Lajos filmje, és a Semmelweisből bőven meggyőződhetünk arról, a 19. századi anyákra jócskán ráfért, hogy valaki…
továbbmagazin
Koszos, a legkevésbé sem steril 19. századi kórház világban játszódik Koltai Lajos nagyszabású történelmi filmje, ami bemutatja, hogyan tette meg…
továbbhír
Gárdos Péter Semmelweis-filmtervét elkaszálta a Nemzeti Filmintézet, a rendező pedig ezek után könyvben dolgozta fel az anyák megmentőjének tragikus…
továbbhír
Koltai Lajos rendezésében hétfőn elkezdték A láthatatlan gyilkos című romantikus, történelmi dráma forgatását. A Semmelweis Ignácról szóló…
továbbhír
Koltai Lajos Semmelweis Ignácról rendez mozifilmet, Szabó Attila pedig minden idők egyik legsikeresebb magyar labdarúgójáról, Románia egyik…
továbbmagazin
A történelem egyik legnagyobb jelentőségű orvostudományi felfedezéséről fog szólni Koltai Lajos harmadik nagyjátékfilmje, amely gyártás előkészítési…
továbbhír
Tizennégy év után ismét rendezni készül Koltai Lajos. A világszerte az anyák megmentőjeként tisztelt magyar orvosról, Semmelweis Ignácról tervez…
továbbhír
Semmelweis Ignácot ma már világszerte az anyák megmentőjeként tisztelik, másfél évszázada viszont nem volt könnyű dolga, amíg meggyőzte kollégáit…
továbbhír
Bruce Beresford Semmelweis Ignác életéről készül filmet forgatni Magyarországon. Most a forgatás egy hétig tartó előkészületein szerzett…
továbbFriss
Zaklatásba fordul József Attila pszichoanalízise
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje Berlinben mutatkozik be
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié